Колишній працівник консульства Великої Британії в Гонконгу Саймон Ченґ отримав політичний притулок на території Сполученого Королівства. Раніше він заявляв, що в Китаї він зазнавав тортур.

Про це він розповів на пресконференції в середу, 1 липня, повідомляє BBC.

За словами Ченґа, рішення про надання йому політичного притулку ухвалили 26 червня. Він вважає, що це перший випадок надання гонконгцю такого статусу британською владою.

«Вдячний за рішучість і сміливість уряду Великої Британії щодо порятунку британських підданих. Також сподіваюсь, що моя справа може стати прецедентом для інших гонконгців, які шукають захисту», — зазначив Ченґ.

Раніше уряд Великої Британії підтвердив свої плани надати можливість претендувати на британське громадянство трьом мільйонам гонконгців, які народилися до 1997 року — тоді Гонконг був переданий до Китаю від Сполученого Королівства.

Таке рішення уряд Великої Британії ухвалив на тлі набуття чинності 30 червня контроверсійного закону про національну безпеку Гонконгу.

Нагадаємо, 20 листопада 2019 року Саймонг Ченґ розповів ВВС про те, що його катували на території Китаю та звинувачували в підбурюванні політичних заворушень у місті. Його затримали на 15 днів під час поїздки на материковий Китай у серпні 2019-го.

Саймон Ченг є громадянином Гонконгу, який працював на британський уряд майже два роки. Він відповідав за залучення інвестицій у Шотландію з боку китайських бізнесменів, однак після початку протестів у регіоні також збирав інформацію для британського консульства.

Як наголошував сам Ченґ і британський уряд, його завданням було лише спостерігати, а не впливати на протести. Такого роду моніторинг є звичним для багатьох посольств. Проте Пекін неодноразово звинувачував Лондон у втручанні в ситуацію у Гонконгу.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: