Колишній прем'єр-міністр Киргизстану Сапар Ісаков
Фото:

Вікіпедія

Колишнього прем’єр-міністра Киргизстану Сапара Ісакова засудили до 18 років позбавлення волі через фінансові зловживання під час реконструкції Історичного музею в Бішкеку і будівництва іподрому в Чолпон-Аті.

Про це повідомляє Киргизька служба «Радіо Свободи».

Суд визнав винним Ісакова за статтею про корупцію. Ісаков не брав участі у судовому засіданні, також своєї провини він не визнає.

Крім того, експрем'єр має заплатити державі штраф у розмірі 247 млн 650 тисяч 281 сом (приблизно 3,34 млн доларів).

Адвокати Ісакова заявили, що з рішенням не згодні, тому будуть його оскаржувати.

Іншу фігурантку справи — ексзавідувачку відділу громадянського розвитку, релігійної та етнічної політики апарату президента Міру Карібаєву зобов’язали виплатити штраф у 260 тисяч сомів (приблизно 3,5 тисячі доларів).

Нагадаємо, у грудні 2019 року Ісакова засудили до 15 років позбавлення волі за звинуваченнями в корупції при модернізації ТЕЦ Бішкека. Також у нього конфіскували майно, позбавили дипломатичного рангу, а також заборонили обіймати посади в державних органах протягом трьох років.

Сапар Ісаков був прем’єр-міністром Киргизстану у 2017-2018 роках за президента Алмазбека Атамбаєва, а до цього був заступником керівника та керівником апарату президента Киргизстану. Він був одним з членів наближеного кола людей Атамбаєва.

Поділитись: