Колишньому президенту Киргизстану Алмазбеку Атамбаєву пред'явили звинувачення у вбивстві начальника служби спецназу «Альфа» Усена Ніязбекова.

Про це повідомляє видання Kloop.

За інформацією глави МВС Киргизстану Кашкара Джунушаліева, Ніязбеков загинув від пострілу зі снайперської гвинтівки, оформленої на Атамбаєва. Це сталося 7 серпня під час штурму будинку Атамбаєва в селі Кой-Таш. Також в результаті зіткнення між правоохоронцями та прихильниками Атамбаєва постраждали близько ста осіб.

Депутат парламенту Киргизстану Тинчтик Шайназаров заявив, що відповідальність за події в Кой-Таші «цілком і повністю лежить» на Атамбаєва і його прихильників.

«Атамбаєв і його прихильники намагалися дискредитувати державну владу і готували масові заворушення. Відповідальність за події 7 і 8 серпня в селі Кой-Таш цілком і повністю лежить на Атамбаєва і його прихильників, які планували озброєну відсіч законним діям співробітників правоохоронних органів і подальший насильницьке захоплення влади», — заявив він.

Нагадаємо, 7 серпня у селищі Кой-Таш у Киргизстані спецназ штурмував резиденцію 4-го президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, але його прихильники відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва. Унаслідок сутичок постраждали понад 80 людей, один правоохоронець загинув, а спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента. Але наступного дня була друга спроба штурму резиденції й 8 серпня Атамбаєва затримали.

  • Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні 2019-го парламент позбавив його недоторканості, тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільнення кримінального авторитету Азіза Батукаєва у 2013 році.
  • Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень, сам експрезидент назвав ці звинувачення абсурдом і відмовився приходити на допити.
  • Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади. 
Поділитись: