Глава Держкомітету національної безпеки Киргизстану Орозбек Опумбаєв заявив, що 4-й президент країни Алмазбек Атамбаєв збирався влаштувати державний переворот.

Слова очільника Держкомітету національної безпеки Киргизстану наводить 24.kg

«Йому потрібна була кров, щоб здійснити державний переворот», — сказав Опумбаєв.

Він також заявив, що Атамбаєв перед штурмом резиденції «тримав у своєму оточенні жінок, дітей і людей похилого віку» і платив їм за це гроші. Опумбаєв пояснив це тим, що експрезидент знав — за ним прийдуть силовики.

Глава нацбезпеки також розповів, що спочатку було п'ять варіантів штурму будинку Атамбаєва, і спецслужби обрали перший. Його він назвав найоптимальнішим. Він також заявив, що резиденція Атамбаєва — це бункер.

7 серпня у селищі Кой-Таш у Киргизстані спецназ штурмував резиденцію 4-го президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, але його прихильники відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва. Унаслідок сутичок постраждали понад 80 людей, один правоохоронець загинув, а спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента. Але наступного дня була друга спроба штурму резиденції й 8 серпня Атамбаєва затримали.

  • Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні 2019-го парламент позбавив його недоторканості, тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільнення кримінального авторитету Азіза Батукаєва у 2013 році.
  • Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень, сам експрезидент назвав ці звинувачення абсурдом і відмовився приходити на допити.
  • Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади. 
Поділитись: