Первомайський районний суд Бішкека — столиці Киргизстану — засудив колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва до 11 років і двох місяців позбавлення волі з конфіскацією майна і позбавленням державних нагород.

Про це повідомляє KLOOP.

Суд розглядав справу Атамбаєва в закритому режимі. Сам він відмовився від останнього слова, розповів журналістам адвокат експрезидента Сергій Слєсарєв.

За словами Слєсарєва, жоден із фігурантів справи не визнав своєї провини: «Виходить, вони не визнають себе винними й не дають жодних свідчень про вину мого підзахисного».

Раніше обвинувачення просило для Атамбаєва 15 років ув’язнення й конфіскацію майна не лише самого експрезидента, а і його родичів та інших юридичних осіб.

Справа проти Атамбаєва стосується звільнення в 2013 році кримінального авторитета Киргизстану Азіза Батукаєва — через довідку про лейкоз, яка потім виявилася підробною. Атамбаєва звинуватили в незаконному звільненні Батукаєва.

У справі також фігурують й інші чиновники часів Атамбаєва. Під час розслідування його позбавили статусу президента й недоторканності. У серпні 2019-го його затримали в резиденції в селі Кой-Таш після відмови з’являтися на допит. Під час штурму тоді загинув один спецпризначенець.

До оголошення вироку Атамбаєв перебував у слідчому ізоляторі, де йому й висунули звинувачення.

Алмазбек Атамбаєв був президентом Киргизстану з 2011 по 2017 рік.

Поділитись: