Екстрадиційна перевірка попередньо показала наявність обставин, які перешкоджають екстрадиції екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі в Грузію.

Екстрадиційна перевірка попередньо показала наявність обставин, які перешкоджають екстрадиції екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі в Грузію.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу в Харкові, передає «Інтерфакс-Україна».

«Попри те, що клопотання отримало Міністерство юстиції, передекстрадиційна перевірка — це функція органів прокуратури. Після повернення нелегальним способом пана Саакашвілі на українську територію, ми приступили до проведення цієї передекстрадиційної перевірки», — сказав генпрокурор.

За його словами, ця перевірка повинна встановити, чи дійсно Саакашвілі підозрюється або обвинувачується у Грузії в скоєнні особливо тяжких злочинів і є обставини, які перешкоджають екстрадиції.

«Попередньо, я вважаю, що такі обставини існують, оскільки пан Саакашвілі після нелегального перетину українського кордону подав документи на адресу міграційної служби МВС, що згідно з нашими міжнародними зобов'язаннями перешкоджає його екстрадиції», — пояснив Луценко.

Він додав, що всі обставини будуть вивчені та увійдуть до відповіді Мін'юсту.

«Ця процедура займе ще кілька тижнів», — додав Луценко.

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

У МВС заявили, що 11 поліцейських та 5 прикордонників постраждали в момент перетину кордону Саакашвілі. Пізніше стало відомо, що поліція затримала 5 людей через сутички в «Шегинях».

22 вересня суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. Юлії Тимошеко також вручили протокол про незаконний перетин кордону.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: