УКРАЇНА

Екстремістські групи намагалися зірвати 12 різних подій з початку 2018-го — Freedom House

12 червня, 2018 13:08
УКРАЇНА/Екстремістські групи намагалися зірвати 12 різних подій з початку 2018-го — Freedom House
Зберегти
Вигляд
lead
За перші три місяці 2018 року екстремістські групи намагалися зірвати 12 різних подій.

За перші три місяці 2018 року екстремістські групи намагалися зірвати 12 різних подій.

Про це ідеться у доповіді «Ультраправий екстремізм як загроза українській демократії» Freedom House.

«І це не рахуючи окремих атак, вчинених ними проти політичних та/або культурних опонентів) і атакували велику кількість об’єктів та заходів», — йдеться у доповіді.

Серед інцидентів, які сталися з початку 2018 року:

  • Зрив лекції про Голокост у Львові в січні, коли підліток кинув димову шашку у приміщення;
  • Вчинений на ґрунті гомофобії напад на відвідувачів офісу Queer Home Кривбас у Кривому Розі в лютому, а також зрив лекції про ЛГБТ-рух у Харкові;
  • Також вчинена в лютому спроба зірвати презентацію проекту, спрямованого на подолання дискримінації проти ромської спільноти у Львові;
  • Декілька нападів на учасників маршів 8 березня, присвячених гендерній рівності, у Києві, Львові та Ужгороді;
  • Спроба зірвати заходи, що проводилися спільно з фестивалем документального кіно про права людини Docudays у Києві в березні, та подальші напади на учасників цих заходів;
  • Низка актів насильства, що сталися в Києві у квітні по відношенню до ромів, у тому числі фізичні напади на них та підпал їхнього поселення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Нині вже»: Погроми ромських таборів та рік безвізу з ЄС

«Правий націоналізм та екстремізм у сучасній Україні створюють загрозу демократичному розвитку суспільства. Організації з ультраправими поглядами відкидають демократичні цінності (такі, як свобода вираження поглядів, свобода зібрань, рівність тощо), але активно використовують можливості, які надає демократія. Окрім трансформацій, які переживає суспільство, дії ультраправих в Україні викликають особливе занепокоєння з декількох причин», — наголошують у Freedom House.

Під визначення екстремістських організацій на загальнонаціональному рівні підпадають такі політичні партії: Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (на чолі з Олегом Тягнибоком; партія отримала 4,71% голосів на останніх парламентських виборах і має шість представників у Верховній Раді); «Національний корпус» (на чолі з Андрієм Білецьким, який на останніх виборах балотувався як самовисуванець і став депутатом Верховної Ради); і «Правий сектор» (під керівництвом Андрія Стемпіцького; на останніх виборах партія отримала 1,8% голосів;  її єдиний представник у Верховній Раді Дмитро Ярош вже вийшов із партії). Ці три партії зараз ведуть переговори про те, щоб іти одним фронтом на майбутні парламентські вибори. Усі вони є загальнонаціональними партіями з представництвом майже у кожному регіоні країни, з молодіжними та спортивними групами, а також парамілітарними і культурними рухами, що мають зв’язок із партійними структурами. Іноді ці групи та рухи залучають до своїх лав або до діяльності осіб, які є більш радикальними, ніж основна маса членів партії, активістів, які особливо відзначаються використанням сили.

Окрім партій, існує також велика кількість екстремістських угруповань, що налічують у своєму складі від декількох десятків до декількох сотень активістів. У деяких випадках вони не ведуть офіційної реєстрації своїх членів, що відображає своєрідне середовище субкультури. Ці невеличкі групи не претендують на участь у виборах, але через агресивну пропаганду та незаконні дії зі свого боку відзначаються помітною активністю у публічній сфері. Відповідно до наших визначень до цих груп належать: «Волонтерський Рух ОУН», «Братство», «C14», «Карпатська Січ», «Соціал-національна асамблея», «УНА-УНСО», «Традиція і порядок», «Реванш», «Революційні праві сили», «Катехон» та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Пов`язані новини