Заступник глави Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов погрожував співробітнику Генеральної прокуратури Олександру Божку та ексочільнику управління спецрозслідувань Сергію Горбатюку.

Про це повідомляють журналісти «Слідство.інфо».

Зазначається, що навесні цього року Божко отримав повідомлення з погрозою перетворити його на «шматок лайна». Журналісти зазначили, що неодноразово брали коментарі в Андрія Портнова за номером, з якого надсилали погрози.

Заступник голови адміністрації Віктора Януковича тоді фігурував у кримінальному провадженні Божка. Він пообіцяв прокурору вжити щодо правоохоронця «виховні заходи». 

Божко керував розслідуванням справи Андрія Портнова близько двох років. Кримінальне провадження стосувалося можливого привласнення ним грошей двох столичних вишів, імовірних зловживань під час обрання його членом Вищої ради юстиції, а також — погроз колишній народній депутатці Інні Богословській.

Божко розповів журналістам, що одразу після того, як він намагався зв’язатися зі свідком у справі щодо Богословської, на його телефон прийшло повідомлення:

«Доброго дня. Бачу, ви занадто активний. Виховні заходи доведеться вжити. Ще раз почую ваше прізвище, буду перетворювати на шматок лайна. З повагою, Портнов».

Прокурор отримав понад десять погрозливих і нецензурних повідомлень. У деяких із них колишній чиновник погрожував прокурору в’язницею та зґвалтуванням. З номера Портнова продовжили писати навіть після того, як прокурор закрив провадження.

Божко вважає, що ці погрози є «зазіханням на інституцію, яка наглядає за всіма правоохоронними органами країни».

Погрози надходили й колишньому очільнику управління спецрозслідувань ГПУ Сергію Горбатюку. Правоохоронцю «пообіцяли» демонструвати його як тварину в клітці. 

«Я тебе в клітці возитиму і показуватиму наче мавпу. Я тобі пишу, щоб ти знав, що у мене претензії саме до тебе. Щоб ти знав, що спитаю саме з тебе. Час твій закінчується, а питати з тебе я буду дуже жорстко», — журналісти зазначають, що таке повідомлення Горбатюк отримав 2 роки тому. 

Горбатюк зазначив, що Андрій Портнов намагався через погрози впливати на всіх співробітників структури, яка вела розслідування діяльності експосадовця. 

«Слідство.інфо» звернулося за коментарем до Андрія Портнова, він відмовився говорити з журналістами, відзначивши лише, що це «чудова історія».

Згодом Портнов написав у Telegram-каналі, що справді писав Божку та розкритикував дії Генпрокуратури.

Журналісти зазначили, що навесні цього року Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом погроз Олександрові Божку. Майже одночасно воно почало розслідування й щодо самого прокурора. ДБР відкрило його за ініціативою адвокатки Портнова. Це сталося невдовзі після того, як Божко почав отримувати перші погрози.

Поділитись: