Через пандемію коронавірусу SARS-CoV-2 42 тисячі дітей з інтернатних закладів повернули в родини, не перевіривши тамтешніх умов проживання.

Про це повідомляють у благодійній організації «СОС Дитячі Містечка Україна».

Так, благодійники звернулись до Кабінету міністрів України, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти та науки та Уповноваженого з прав дитини Микола Кулеба щодо «неприпустимості поставлення під ризик дітей, які терміново, без підготовчих дій, повернуті до вразливих родин».

«Через епідемію зі шкіл-інтернатів, будинків дитини, центрів соціально-психологічної реабілітації додому було повернуто 42 000 дітей, частина з яких — діти з інвалідністю, але перевірка наявності сприятливих умов перебування дітей у власних родинах, в які повертаються діти, належним чином здійснена не була», — йдеться у повідомленні.

Представники організації також зазначили, що досі не налагоджено координацію зі службами, відповідальними за добробут дітей на місцях. 

В організації наголошують, що фахівці з соціальної роботи та служб у справах дітей не забезпечені засобами індивідуального захисту, транспортом і зв’язком, «що унеможливлює здійснення дієвого нагляду та попередження обставин, які можуть призвести до зараження дитини або жорстокого поводження батьків з власними дітьми».

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 14 квітня у світі 1 млн 925 тисяч 224 людей заразилися коронавірусом SARS-CoV-2. З них 119 702 пацієнти померли, та 447 948 — одужали.

В Україні лабораторно підтвердили 3372 випадки коронавірусного захворювання COVID-19, з них 119 пацієнтів одужали, а 98 померли.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.

Поділитись: