Ердоган планує 5 березня обговорити з Путіним, Макроном і Меркель ситуацію в Ідліб

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган планує 5 березня обговорити ситуацію в провінції Ідліб з російським і французьким колегами Володимиром Путіним та Емманюелем Макроном, а також канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Таку заяву він зробив 21 лютого в Ізмірі під час виступу, передає TACC.

«Тема Ідліб — така ж важлива, як це раніше було з Афрін і територіями, де проводилася (операція ЗС Туреччини — ред.) З цієї теми я вчора висловив нашу рішучість пану Путіну, а також Меркель і Макрону. Я зустрінуся 5 березня.. і ми знову обговоримо цю тему», — сказав Ердоган.

Напередодні президент Туреччини також висловив думку, що чотиристороння зустріч щодо Сирії може пройти у березні в Стамбулі.

Нагадаємо, 20 лютого 2020-го турецькі війська та підрозділи сирійської опозиції розпочали наступ на південному сході сирійської провінції Ідліб проти армії Сирії.

Нагадаємо:

  • 29 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Росію у невиконанні раніше досягнутих домовленостей про припинення вогню в Сирії. Тоді особливу увагу турецький лідер приділив ситуації в провінції Ідліб, де сили Асада, підтримувані Росією, ведуть масштабний наступ.
  • Увечері 2 лютого Туреччина заявила, що перекидає бронетехніку до кордону із сирійською провінцією Ідліб, де сили Башара Асада та Росії посилили свій наступ проти сирійської опозиції. Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив «вжити заходів» через цей наступ.
  • Уранці 3 лютого сирійські війська обстріляли позиції турецьких військ в Ідлібі. За даними Анкари, загинуло шестеро турецьких військових і ще двоє цивільних.
  • За словами президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, після того, як сирійська армія під проводом Башара Асада обстріляла війська Туреччини в Ідлібі, до турецького кордону прямує понад мільйон людей.

У жовтні 2019 року Туреччина оголосила про початок військової операції «Джерело миру» на північному сході Сирії — в районах, розташованих біля її кордону. Завдання операції полягало в створенні «зони безпеки» на турецько-сирійському прикордонні, аби переселити туди близько мільйона сирійських біженців із території Туреччини. Через кілька тижнів Росія, Туреччина й Сирія домовилися про призупинення операції, однак бойові дії між турецькою стороною (яка підтримує частину опозиції в регіоні) й сирійськими військами (яких підтримує Росія) не припинилися.