Політика

Ердоган: Нідерланди «заплатять» за видворення турецьких міністрів

12 березня, 2017 16:07
Політика/Ердоган: Нідерланди «заплатять» за видворення турецьких міністрів
Зберегти
Вигляд
Президент Туреччини Реджеп Ердоган засудив дії влади Нідерландів по відношенню до турецьких міністрів і пригрозив вжити «відповідні заходи».

Президент Туреччини Реджеп Ердоган засудив дії влади Нідерландів по відношенню до турецьких міністрів і пригрозив вжити «відповідні заходи».

Про це Ердоган заявив під час виступу у Стамбулі, передає AFP.

«Якщо Нідерланди жертвують турецько-голландськими відносинами заради виборів в середу (парламентські вибори у Нідерландах 15 березня – ред.), то вони заплатять за це відповідну ціну», – сказав Ердоган.

«Вони дізнаються, що таке дипломатія», – додав Ердоган, зазначивши, що такий інцидент «не може залишитися без відповіді».

Раніше Нідерланди депортували главу Мінсоцполітики Туреччини, яка приїхала взяти участь у мітингу на підтримку наміченого на наступний місяць референдуму, який розширив би повноваження президента Ердогана.

Нагадаємо, відносини між Туреччиною та Нідерландами загострилися після того, як 11 березня влада Нідерландів відкликала дозвіл на посадку літака глави МЗС Туреччини в Роттердамі.

Турецький міністр повинен був прилетіти до цього міста на зустріч із турецькомовними жителями напередодні референдуму щодо розширення повноважень президента країни Реджепа Ердогана.

Однак, напередодні мерія міста скасувала зустріч, пояснивши це заходами безпеки.

Чавушоглу у відповідь на це погрожував Нідерландам санкціями, але прем'єр Нідерландів Марк Рютте таки відкликав дозвіл на посадку його літака в Роттердамі.

Тоді Чавушоглу пообіцяв, що рішення влади Нідерландів не пустити в країну його літак не залишиться без відповіді і матиме наслідки.

Пізніше посольство та консульство Нідерландів у Туреччині закрили. А співробітники МВС Нідерландів перекрили дорогу біля резиденції генконсульства Туреччини в Роттердамі на тлі повідомлення про прибуття міністерки сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Саяма Кайі на автомобілі. 

Президент Туреччини Ердоган заявив, що відмова Нідерландів у в'їзді Чавушоглу є «залишками нацизму і фашизму».

Референдум про поправки до конституції Туреччини має відбутися у квітні. Туркам пропонують проголосувати за розширення президентських повноважень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини