Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попросив країни БРІКС — Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південно-Африканську Республіку — взяти Туреччину до складу групи.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попросив країни БРІКС — Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південно-Африканську Республіку — взяти Туреччину до складу групи.

Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

З таким проханням Ердоган звернувся під час саміту БРІКС у Йоханесбурзі в ПАР, де Туреччина представлена як головуюча в Організації ісламського співробітництва.

«Якщо ви візьмете нас до платформи (БРІКС — ред.), то вона стане БРІКСТ, сказав я», — розповів Ердоган журналістам.

Президент Туреччини заявив, що лідери БРІКС тепло зустріли його пропозицію, особливо Китай.

«Китай заявив, що виступає за розширення, Вони розглядають можливість участі інших країн у цій групі», — зазначив Ердоган.

Нагадаємо, в 28 червня 2018 року були призупинені переговори щодо вступу Туреччини до Євросоюзу.

Раніше Ердоган заявив, що країна більше не потребує членства в ЄС, проте переговори про вступ в односторонньому порядку не припинить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентська республіка Ердогана: як зміниться Туреччина після виборів

Нагадаємо, 24 червня у Туреччині відбулись президентські та парламентські вибори. 

Згідно з офіційними результатами голосування, чинний президент країни Реджеп Тайіп Ердоган набрав абсолютну більшість голосів на дострокових президентських виборах за підсумками опрацювання 97,7% бюлетенів.

У Туреччині один з найвищих у світі прохідних бар'єрів, для потрапляння в парламент необхідно набрати 10% голосів виборців.

Після цих виборів Туреччина переходить до президентської форми правління, що було закріплено на референдумі 2017 року.

Згідно з внесеними до Конституції змінами, президент країни отримає дуже широкі повноваження — він буде очолювати уряд країни і призначати на посади міністрів без згоди парламенту. Також він буде призначати керівників спецслужб і армії.

Поділитись: