Політика

Ердоган закликав міжнародну спільноту впровадити санкції проти Нідерландів

12 березня, 2017 19:46
Політика/Ердоган закликав міжнародну спільноту впровадити санкції проти Нідерландів
Зберегти
Вигляд
Президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав міжнародні організації запровадити санкції проти Нідерландів після того, як літак глави МЗС Туреччини не пустили до країни, а міністра соцполітики вислали з Туреччини

Президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав міжнародні організації запровадити санкції проти Нідерландів після того, як літак глави МЗС Туреччини не пустили до країни, а міністерку соцполітики вислали з Нідерландів.

Про це повідомляє Asspciated Press.

На агітаційному мітингу на підтримку референдуму з питань розширення повноважень президента Туреччини Ердоган знову підтвердив, що Нідерланди «заплатять» за видворення міністрів, а також додав, що жодного примирення з цією країною не буде.

У свою чергу прем’єр-міністр Данії попросив свого турецького колегу відкласти запланований візит до країни через «напруження» між Анкарою та Нідерландами. Турецький прем’єр мав відвідати Данію 20 березня, однак данський політик Ларс Расмуссен окремо заявив, що «такий візит може не відбутися в світлі нинішнього турецького нападу на Нідерланди».

Нагадаємо, раніше Ердоган засудив дії влади Нідерландів по відношенню до турецьких міністрів і пригрозив вжити «відповідні заходи».

Нагадаємо, відносини між Туреччиною та Нідерландами загострилися після того, як 11 березня влада Нідерландів відкликала дозвіл на посадку літака глави МЗС Туреччини в Роттердамі.

Турецький міністр повинен був прилетіти до цього міста на зустріч із турецькомовними жителями напередодні референдуму щодо розширення повноважень президента країни Реджепа Ердогана.

Однак, напередодні мерія міста скасувала зустріч, пояснивши це заходами безпеки.

Чавушоглу у відповідь на це погрожував Нідерландам санкціями, але прем'єр Нідерландів Марк Рютте таки відкликав дозвіл на посадку його літака в Роттердамі.

Тоді Чавушоглу пообіцяв, що рішення влади Нідерландів не пустити в країну його літак не залишиться без відповіді і матиме наслідки.

Пізніше посольство та консульство Нідерландів у Туреччині закрили. А співробітники МВС Нідерландів перекрили дорогу біля резиденції генконсульства Туреччини в Роттердамі на тлі повідомлення про прибуття міністерки сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Саяма Кайі на автомобілі. 

Президент Туреччини Ердоган заявив, що відмова Нідерландів у в'їзді Чавушоглу є «залишками нацизму і фашизму».

Референдум про поправки до конституції Туреччини має відбутися у квітні. Туркам пропонують проголосувати за розширення президентських повноважень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини