УКРАЇНА

Етапування фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» до Ростова порушує міжнародне право — адвокат

29 серпня, 2018 19:33
УКРАЇНА/Етапування фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» до Ростова порушує міжнародне право — адвокат
Зберегти
Вигляд
Кримський адвокат Еміль Курбедінов заявив, що етапування фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» з анексованого Криму до Ростова порушує міжнародне право.

Кримський адвокат Еміль Курбедінов заявив, що етапування фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» з анексованого Криму до Ростова порушує міжнародне право.

Про це він повідомив у ефірі «Радіо Крим.Реалії».

Йдеться про кримських татар Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова.

«Таке переміщення громадян України на територію Росії – це порушення гуманітарного права, Женевської конвенції, резолюції ПАРЄ і міжнародного права. Це розцінюється як військовий злочин», — сказав адвокат Курбедінов.

Також він зазначив, що умови етапування з Криму до російського Ростова — не відповідають нормам.

«Їх перевозять у так званих «склянках» з речами. Це абсолютно замкнутий простір. Дорогою вони проводять кілька днів, а то й місяці в слідчому ізоляторі Краснодара. Всі вони проходять як терористи і ставлення до них відповідне», — сказав Курбедінов.

27 серпня адвокат повідомив, що п’ятьох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» найближчим часом перевезуть з анексованого Криму в СІЗО Ростова-на-Дону. 

10 серпня підконтрольний Кремлю суд Криму продовжив термін тримання під вартою до 11 вересня  чотирьом фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» — Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Теймуру Абдулаєву і Узеїру Абдулаєву. 

До цього так званий «суд» в Криму залишив під вартою ще одного фігуранта справи — Айдера Саледінова.

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і кримського татарина Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Хізб ут-Тахрір»: Нас судять з почуття ненависті.

Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

У жовтні 2017 року російські силовики затримали шістьох жителів Бахчисарая — Сервера Зекір'яєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва та Ернеса Аметова.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Пов`язані новини