Евакуація та мітинги: як соцмережі відреагували на події у Нових Санжарах

Українці та іноземці, яких евакуювали з Китаю через спалах смертельного коронавірусу, прибули у селище Нові Санжари на Полтавщині. Там вони пробудуть 14 днів. Місцеві жителі виступили проти, організували мітинг, блокували дорогу, дійшло навіть до сутичок із правоохоронцями. У соцмережах також розгорнулися бурхливі дискусії. hromadske зібрало найцікавіші реакції.

Політична аналітикиня Марія Золкіна вважає, що мітинг у Нових Санжарах є не «місцевим божевіллям», а проблемою усієї України.

«Сьогодні ми бачимо зріз тієї частини населення, яку ми воліємо або просто не можемо побачити. Вона, здебільшого, лишається пасивною, коли країну трусить від соціально-політичних катаклізмів», — зазначила Золкіна.

Журналіст Сергій Сидоренко вирішив показати на карті, де розмістили евакуйованих. Переконує, що медична база знаходиться не в центрі Нових Санжар.

«Точка стоїть конкретно на тих корпусах, які є зимовими і в яких розмістили наших співгромадян, коли тих провезли повз барикади і вивели із закиданих камінням автобусів», — написав журналіст.

Продюсер TV Reuters в Україні Сергій Каразій навів паралелі з подіями 2014 року.

«Весною 2014 року такі самі типажі виходили на околиці своїх сіл і спиняли колони українських військових, котрі рухались на фронт, кидались під колеса вантажівок і гусениці БМП, вимагали віддати зброю у хлопців десантників», — написав Каразій.

Експерт із онлайн-комунікацій Максим Саваневський вважає, що мітинг в Нових Санжарах спровокували дії влади, яка погано проінформувала людей.

«Потім прилетів літак. По тєліках та інтернетах показують картинку, як до цього літака ніхто з цивільних не наближається, навколо мертва зона. Лише ходять люди в костюмах хімзахисту … як в голлівудських фільмах про приліт НЛО чи якесь бактеріологічне зараження території», — написав Саваневський.

А підприємець Олександр Пліва написав, що у Нових Санжарах, після кодування українських телеканалів на супутнику, «залишилися здебільшого медведчуківські та російські».

Водночас деякі користувачі кажуть, що готові прийняти евакуйованих у себе в місті. Так, житель прифронтової Станиці Луганської Михайло Шевченко написав, що всі депутати районної ради погодилися прийняти евакуйованих.

«Бо в нас є спеціалізована лікарня. Отак от. Когось війна робить байдужим, а когось навпаки», — написав Шевченко.

А історик Ігор Гавриленко спробував відстежити, хто міг «сіяти паніку» серед людей у Нових Санжарах.

Сестра ж колишнього політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан пропонує відправляти листи підтримки людям, які перебувають у карантині.