Евакуація населення через забруднення довкілля відходами Дзержинського хімзаводу можлива за відповідного рішення місцевих органів та Державної служби із надзвичайних ситуацій.

Евакуація населення через можливе забруднення довкілля відходами Дзержинського хімзаводу відбудеться за відповідного рішення місцевих органів та Державної служби із надзвичайних ситуацій.

Про це у коментарі Громадському повідомила прес-секретарка Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Тетяна Селезньова.

За її словами, про ймовірний витік хімічних відходів внаслідок пошкодження сховища стало відомо лише після перевірки, яку ініціювало МінТОТ. До цього підприємство ніхто не інспектував, хоча воно постійно було під обстрілами.

Вивезти хімічні відходи із сховища Дзержинського заводу складно. Таке рішення, за словами прес-секретарки, мають вирішувати комплексно відповідні відомства.

«У разі забруднення водойм хімікатами, питну воду населенню постачатимуть за стратою схемою: у резервуарах по графіку», — додала Селезньова.

Також вона долала, що проблема забруднення довкілля на Донбасі — наболіла точка, до якої треба привернути увагу не лише України, а й міжнародної спільноти.

Раніше міністерство повідомило про руйнування дамби хвостосховища Новгородського фенольного заводу, яке на 90% заповнене хімічними відходами.

Новгородський фенольний завод, червоним позначено приблизну лінію зіткнення

Також на непідконтрольній частині Донбасу відбувається неконтрольоване затоплення шахт.

Раніше Громадське провело низку наукових досліджень екологічної ситуації на Донбасі. Як з'ясували журналісти, екологічними біженцями внаслідок затоплених шахт можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС.

/Дарина Концидайло

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile