Компанія Facebook у 2020 році планує запуск нової глобальної криптовалюти під назвою Libra.

Про це повідомляє Reuters.

За словами менеджера компанії Девіда Маркуса, на початковому етапі нова криптовалюта Libra використовуватиметься для грошових переказів у різних валютах. А згодом вона зможе стати універсальною платіжною системою.

Щоб досягти цієї мети, Facebook уклав партнерську угоду з 28 великими компаніями, так чи інакше пов'язаними з електронними платежами, серед них — Visa, Mastercard, Paypal, Vodafone і Ebay.

Очікується, що грошові перекази можна буде здійснювати безпосередньо в додатках від Facebook, таких як WhatsApp та Messenger. Окрім цього, якщо акаунт користувача Libra буде пов‘язаний з його банківським рахунком, то за допомогою смартфона можна буде обміняти електронні гроші на іншу валюту.

Також повідомляється, що компанія створила спеціальне дочірнє підприємство Calibra для надання фінансових послуг, пов'язаних з використанням криптовалюти Libra. За планом, користувачі зможуть купити криптовалюту Libra вже у наступному році.

Проте, проблеми конфіденційності споживачів і нормативні бар'єри можуть перешкодити крипто-почину Facebook.

Шрі Шивананда, технологічний директор PayPal, сказав, що проект все ще знаходиться на «дуже ранніх етапах» з погляду отримання необхідних дозволів регулювальних органів та участі споживачів. А віце-президент Mastercard Ламберт додав, що якщо проект отримає надто багато «відкату», «його не зможуть запустити».

У відповідь на це Facebook запевняє, що компанія буде ділитися даними про клієнтів тільки за наявності згоди або в «обмежених випадках», коли це необхідно. Такими випадками можуть бути забезпечення громадської безпеки або вимога правоохоронних органів.

Також, на фоні заяв Facebook про створення нової власної криптовалюти Libra, Bitcoin та інші віртуальні валюти різко підскочили у вартості. Це пояснюють тим, що інвестори вбачають у діях Facebook спонукання до широкого сприйняття та визнання криптовалют основними суб‘єктами ринку.

Раніше повідомлялося, що Цукерберг представив новий дизайн Facebook.

Поділитись: