Технології

Facebook i Twitter зсередини: Громадське побувало в штаб-квартирах cоцмереж

23 серпня, 2018 16:01
Технології/Facebook i Twitter зсередини: Громадське побувало в штаб-квартирах cоцмереж
Зберегти
Вигляд
Чому реальне життя у Facebook нагадує антиутопію? Як там збираються боротися з фейковими новинами? Чому соцмережа може блокувати профілі продемократичних активістів в недемократичних країнах? Куди Twitter подіне гроші, зароблені на рекламі у від Russia Today? Чи розуміють там роль соцмереж за межами США, зокрема в Україні?

Перебуваючи в Стендфордському університеті Наталка Гуменюк побувала в офісах Facebook та Twitter та у відеоблозі розповідає про життя за лаштунками і про те, як там  удають, що не помітили  втрати ⅕ своєї вартості після падіння акцій 26-го липня.  

«Ви про що?» — в штаб-квартирі Facebook таки кажуть, що не дуже зважають на те, що за добу компанія подешевшала на 120 мільярдів доларів США: з 630-ти до 520-ти мільярдів. Причина цьому — повільніше зростання кількості підписників, аніж планували.

Про найбільше за всю історію падіння кажуть просто: «У компаній бувають погані дні». Переконатися, що співробітників мало обходить те, що обговорює весь світ, можна спілкуючись уже неформально.

У Кремнієвій долині, на перший погляд, кожен другий — співробітник одного з технологічних гігантів. Це невелика територія в затоці Сан-Франциско, зіткана з надміру спокійних одноповерхових містечок. Та серце і мозок Кремнієвої долини — університет Стендфорда. Хоч далеко не всі засновники великих ІТ-компаній вчилися тут, саме довкола цього навчального закладу і сформувалося те, що називають екосистемою інновацій і сучаcних технологій.

Від студмістечка 7 кілометрів до штаб-квартири Facebook, стільки ж, але  в інший бік — до світового комплексу Googleplex. У 3-ьох кілометрах — головний офіс Tesla, а у 16-ти — Apple.

Розповідь Громадського про те, як світові бренди, могутніші і багатші за багато держав, багато в чому й далі поводяться як маленькі стартапи.

Пов`язані новини