ENRU

Facebook передасть Конгресу 3000 оголошень у справі про втручання РФ в американські вибори

Компанія Facebook планує в понеділок, 2 жовтня, передати Конгресу США копії близько 3000 оголошень, які, за даними соціальної мережі, були куплені за кошти Росії під час виборів президента США у 2016 році.

Про це повідомляє Reuters.

Минулого місяця, у відповідь на заклики американських законодавців, генеральний директор Facebook, Марк Цукерберг, зобов'язався передати оголошення конгресським слідчим, які розглядають імовірне втручання Росії у президентські вибори в США.

Передача цих даних є частиною урядового розслідування того, як російські агенти використовували Facebook, Twitter, Google та інші технологічні платформи для посилення розколу в Сполучених Штатах і поширення дезінформації під час кампанії.

У Facebook повідомили, що повідомлення з проплачених РФ акаунтів були спрямовані на розкол в суспільстві США і маніпуляцію напруженим політичним кліматом перед виборами в 2016 році.

Водночас, вони не згадують кандидатів, а отже не підпадуть під нову політику соцмережі, яка передбачає розкриття джерел фінансування політичної реклами.

18 вересня Facebook надала спецпрокурору США дані акаунтів щодо реклами з РФ. 

29 вересня повідомлялося, що Twitter заблокував понад 200 акаунтів у зв'язку із розслідуванням втручання Росії в американські вибори. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook виявив докази активності РФ в соцмережі і змінить алгоритми. 

Нагадаємо, що на слуханнях у Комітеті з розвідки колишній секретар Департаменту внутрішньої безпеки США Джей Джонсон заявив, що замовником хакерських атак під час виборів президента у 2016 році був особисто Путін.

Раніше CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram