Соціальна мережа Facebook вирішила врегулювати тривалу судову суперечку, пов’язану з тим, як вона сканує й позначає фотографії людей та чи не порушує цим конфіденційність США.

Про це соцмережа розповіла BBC.

«Ми вирішили продовжувати врегулювання, оскільки це було в інтересах нашої громади та наших акціонерів, щоб оминути повз цієї справи», — заявили у Facebook.

Як повідомляється, вони готові заплатити 550 мільйонів доларів групі користувачів у штаті Іллінойс (США), які стверджували, що інструмент розпізнавання обличчя «порушує закони про конфіденційність держави».

Позов проти Facebook почали розглядати у 2018 році, коли федеральний суддя постановив, що його можна вважати груповою справою.

Facebook почав використовувати розпізнавання обличчя в США у 2010 році, коли автоматично позначав людей на фотографіях за допомогою інструменту для пропозицій тегів. Засіб сканує обличчя користувача та пропонує пропозиції щодо того, хто ця людина.

Технологія на той час виявилася суперечливою. Попри те, що користувачі мали можливість вимкнути її, вони не отримували прямого запитання, чи хочуть таке розпізнавання активувати.

Поділитись: