Фармацевтичні компанції, що знилили вартість препаратів за програмою «Доступні ліки», збільшили об'єми продажів до 10 разів.

Фармацевтичні компанції, що знилили вартість препаратів за програмою «Доступні ліки», збільшили об'єми продажів до 10 разів.

Про це Громадському повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.

Він пояснив, що держава пропонує відшкодовувати вартість ліків по трьох групах захворювань (діабет, астму та серцево-судинні), але компанії мають знизити ціни.

«Є ті виробники, які погодилися це зробити і кількість таких постійно зростає. Сьогодні ми вже маємо їх у програмі 48. Це означає, що велика кількість виробників готові реально знизити ціну на ліки для того, щоби мати більший обсяг споживання цих ліків. Бо якщо ти не входиш в програму відшкодування, то попит на твої ліки знижується. І це підтверджується конкретними цифрами», — сказав він.

За словами Ілика, ті фармвиробники, які не увійшли до проекту мають суттєве падіння в своїх продажах.

«Тому, якщо якогось із препаратів ми не бачимо в програмі, то це питання не до міністерства, не до групи фахівців, які формують перелік лікарських засобів, а насамперед до виробника, який не хоче по встановленій граничній ціні торгувати в Україні. Тому відповідно рівень продаж таких фармвиробників знижується. Натомість ті, хто увійшли про проект нарощують обсяги продажу в 2-3, а дехто навіть в 10 разів», — наголосив представник МОЗ.

Програмі «Доступні ліки» в квітні виповнюється рік. За 9 місяців минулого року було продано ліків на 614 мільйонів гривень за 14 мільйонами рецептів. На 2018 в бюджеті закладено 1 мільярд гривень для відшкодування ліків. І щоб ці гроші використовувалися раціонально, уряд зобов’язав голів місцевих адміністрацій щомісяця звітувати як в їх регіонах реалізується програма «Доступні ліки».

Програма передбачає забезпечення необхідними ліками хворих на діабет, астму та серцево-судинні захворювання.

Раніше повідомлялося, що МОЗ навесні планує запровадити послугу «електронний рецепт» у 5 регіонах України.

Поділитись: