УКРАЇНА

Фаворит президентських перегонів у Молдові вважає Крим російським

УКРАЇНА/Фаворит президентських перегонів у Молдові вважає Крим російським
Зберегти
Вигляд
lead

Кандидат в президенти Молдови і голова Партії соціалістів Ігор Додон заявив, що Крим є фактично російським і з часом буде визнаний таким юридично. Про це повідомляє Коммерсантъ.

«Де-факто він належить Росії. Це знає весь світ. Юридично це все ще не оформлено, дуже багато держав, більшість західного світу це ге визнали. Але де-факто, скажімо чесно, Крим належить Росії», — сказав Додон в інтерв’ю виданню.

За його словами, Молдова враховує досвід України, аби не допустити посилення конфлікту навколо Придністров’я.

«Якщо керівництво країни бере курс на боротьбу з етнічними меншинами, то відбувається те, що відбувається. Ми робимо все можливе, щоб у Молдови це не повторилося», — зазначив Додон.

Він переконаний, що визнання Криму як частини Росії може бути державною позицією Молдови, якщо це не погіршить відносин з Україною. При цьому, зазначає Додон, визнання Криму російським може відновити придністровське питання.

«Треба бути в добрих відносинах з нашими сусідами, тому це питання слід дуже ретельно обдумати. Якщо ми визнаємо Крим, чи не потягне це за тобою визнання кимось Придністров’я? Мене це хвилює. Щоб у нас не відбулося те саме з Придністров’ям», — сказав він.

Додон також висловив переконання, що різниця між придністровською та кримською ситуацією дуже сильна.

«Різниця дуже велика порівняно з Кримом. Крим Росія визнала. А Придністров’я ніхто не визнав. Я сподіваюсь, що й не визнає», — підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що Ватажок невизнаного квазідержавного утворення Придністров'я Євген Шевчук видав «указ про реалізацію підсумків так званого референдуму від 2006 року про визнання незалежності Придністров'я з її подальшим приєднанням до Росії».

Президентські вибори в Молдові відбудуться 30 жовтня. Повідомляється, що Ігор Додон займає лідуючі позиції. Згідно з опитуваннями, за нього готові проголосувати більше ніж 40% громадян.

Нагадаємо, 19 жовтня «КГБ» самоназваної «Придністровської Молдавської Республіки» заявив про захоплення шістьох українських громадян за підозрою в шпигунстві. Держприкордонслужба України спростувала причестність українських громадян до подібних дій.

Більше про ситуацію навколо Придністров’я читайте в нашому матеріалі «Що треба знати про вплив Росії в Придністров’ї» та «Придністров'я: 10 уроків для України».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій.

Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Пов`язані новини