Федеральне бюро розслідувань США звернулося до компанії Apple із проханням надати дані з двох захищених паролем iPhone. Вони належали чоловіку, який в грудні 2019 року влаштував стрілянину на військово-морській базі у Флориді, вбивши трьох людей.

Про це повідомляє MIT Technology Review.

За словами Apple, вона надала федеральним розслідувачам усі можливі дані, в тому числі з iCloud-акаунта стрільця, але компанія не може зламати власну ж систему шифрування даних для отримання доступу до пристроїв.

Видання зазначає, що суперечка між ФБР та Apple може призвести навіть до судової тяганини, як це вже було кілька років тому.

Нагадаємо, в березні 2016 року ФБР звернулося до суду з вимогою примусити Apple розробити програмне забезпечення, яке дозволить агентам ФБР отримати доступ до заблокованого iPhone. Запит ФБР стосувався смартфона Саєда Фарука — підозрюваного у скоєнні теракту у місті Сан-Бернардино в грудні 2015 року. Тоді в ході стрілянини загинули 14 людей, постраждали більше 20.

Зрештою Федеральне бюро розслідувань попросило суд призупинити слухання, оскільки знайшло інший спосіб зламу смартфону — її здійснив приватний підрядник.

Поділитись: