Федеральне бюро розслідувань відкрило справу після повідомлення про те, що хлопця «на реактивному ранцю» пілоти побачили біля аеропорту Лос-Анджелеса неподалік від місця посадки літаків.

Про це повідомляє BBC, тепер ФБР і Федеральна авіаційна адміністрація розслідують цей інцидент.

Трохи контексту: 1 вересня пілот з рейсу авіакомпанії American Airlines в розмові з диспетчерською вежею заявив, що «тільки що пролетів повз хлопця з реактивним ранцем». Каже, що хлопець літав приблизно на тій же висоті, що і борт — приблизно 3 тисяч футів (900 метрів) над землею.

Пізніше побачене першим пілотом підтвердив екіпаж компанії Skywest: «Ми тільки що бачили хлопця, що пролетів повз нас на реактивному ранцю». Після цього диспетчери стали попереджати про це інші рейси, які готувалися до посадки в Лос-Анджелесі.

Що таке цей Jetpack?

Це персональний літальний апарат, який кріпиться на спині й дозволяє людині підійматися в повітря за допомогою реактивної тяги. Тяга створюється завдяки реактивному струменю, що викидається двигуном вертикально вниз.

Розробником є новозеландська приватна компанія Martin Aircraft. Вперше Jetpack вони представили у 2008 році, розробка проєкту в них зайняла 27 років.

Чи може Jetpack підійматися на таку висоту?

Компанія Martin Aircraft заявляла, що їхні реактивні ранці можуть підійматися на висоту 800 метрів, але тримаються вони там недовго, а пристроїв немає у вільному продажу. Сама компанія у 2019 році зіткнулася з серйозними фінансовими проблемами. Тому не можна точно сказати, що об'єктом, який помітили пілоти, дійсно був Jetpack.

Виконавчий директор компанії Девід Мейман, припустив, що хтось, можливо, працював над секретним проєктом і просто розкрив його. Або це міг бути манекен, прив’язаний до безпілотника, припустив він.

Чи були подібні випадки у світі?

Швейцарський пілот Ів Россі у 2015 році літав на висоті 4 тисяч футів (1 200 м) поруч з літаком Airbus A380. Але він для цього вистрибував з літака або вертольота, а всі його польоти були схвалені й узгоджені.

У такому випадку диспетчери в Лос-Анджелесі мали б бути попереджені. Тим більше, що подібні експерименти наражають на небезпеку пасажирські рейси.

Поділитись: