У київському Довженко-Центрі 1 жовтня на закритті XII Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва Linoleum оголосили переможців.

У київському Довженко-Центрі 1 жовтня на закритті XII Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва Linoleum оголосили переможців.

Головним переможцем став анімаційний фільм «О, мамо! / Oh mother!» Поліни Ціолковської (Польща), він отримав приз —$3000, призером Національної конкурсної програми ($2000) стала робота Стаса Сантімова «Eluvium – Регенеративна істота».
Очолила міжнародне журі режисерка Баді Мінк.
Також журі особливо відзначили роботи таких авторів: «Незайнятий простір / Negative Space» (Макс Портер, РуКувагата / Франція) за найкращий сторітелінг, «Стіл / La Table» (Євген Бойцов / Франція) за візуальний гумор, «Відкриття / Overrun» (П’єр Ропарс, Антонін Дерорі, ДіанТіро, Жеремі Коттар, Метью Дрю, Адрієн Зумбіль / Франція) за створення нового світу, «Аеронавти / The Aeronauts» (Леон Фернандес / Мексика) за наратив, «Фінґермен» (Іван Шоха / Україна) за оригінальність, «Zapaska – Запитайся» (Олег Щерба / Україна) за найкращий анімований графічний дизайн.

Для участі у цьогорічному LINOLEUM надійшли понад 2000 фільмів, серед них — 250 короткометражних анімаційних фільмів з 20 країн світу, деякі з яких були призерами та учасниками престижних міжнародних фестивалів анімації в Ансі, Мельбурні, Оттаві, Венеції, Берліні та інших. На національному конкурсі вперше було представлено 18 фільмів, серед яких 5 — відеокліпи.

На фестивалі до 90-річчя української анімації також вперше показали анімовані роботи, фейлетони та рекламні кіноанонси 1929-1930-х років у супроводі джазового міні-оркестру «Сон Сови», а також — мультфільми «Тук-Тук і Жук» (В’ячеслав Левандовський, Євген Горбач, Семен Гуєцький, 1928-1935) і «Лісовий договір» (Іполит Лазарчук, 1935), єдині збережені звукові мультфільми тієї епохи.

Фестиваль тривав у Києві з 28 вересня по 1 жовтня.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile