Фідель Кастро керував Кубою з 1959 по 2008 рік. Тіло кубинського лідера буде піддано кремації відповідно до його останньої волі.

На 91-му році життя помер колишній очільник Куби Фідель Кастро.

Про смерть кубинського лідера оголосили в ніч на 26 листопада по державному телебаченню.

Кастро помер о 19:00 (03:00 за київським часом). Тіло кубинського лідера буде піддано кремації відповідно до його останньої волі.

Про дату похорону його брат, голова ради міністрів країни Рауль Кастро обіцяв оголосити окремо.

Зауважується, що здоров'я Кастро було досить слабким через кишкове захворювання, яке ледь не призвело до його смерті у 2006 році.

13 серпня до 90-річчя кубинського лідера Громадське робило підбірку цікавих фактів з життя Фіделя Кастро.

Фідель Кастро керував Кубою з 1959 по 2008 рік. У 1950-х роках він почав боротьбу проти Фульхенсіо Батісти, який прийшов до влади на Кубі шляхом військового перевороту

У липні 1953 року Кастро і його прихильники спробували захопити казарми Монкада в Сантьяго-де-Куба, штурм провалився, проте ця подія вважається початком Кубинської революції. За організацію заколоту Кастро відбув термін 22 місяці і поїхав до Мексики, де разом з братом та іншими прихильниками створив революційний «Рух 26 липня». Учасники руху, яке потім переросло в Повстанську армію, протягом декількох років вели партизанську боротьбу на Кубі.

На початку 1959 повстанці увійшли в Гавану, Фідель Кастро очолив новий кубинський уряд. Після приходу Кастро до влади на Кубі були націоналізовані великі підприємства, в тому числі належали громадянам США. Вашингтон у відповідь на це ввів щодо Гавани деякі економічні і торговельні обмеження. Більш жорсткі санкції проти Куби США встановили після Карибської кризи.

Про їх скасування в 2014 році почали домовлятися американський президент Барак Обама і Рауль Кастро. Дипломатичні відносини між двома країнами відновили в 2015 році.

У жовтні 2016 року Управління контролю за іноземними активами і Бюро індустрії та безпеки США оголосили нові поправки до санкцій щодо Куби, що спрощує можливості для економічної співпраці обох країн.

27 жовтня США вперше в Генасамблеї ООН не були проти резолюції про зняття економічної блокади Куби.

Поділитись: