Фігурант у справі Князєва уклав із прокурором угоду про визнання винуватості

Підозрюваний адвокат Олег Горецький
Підозрюваний адвокат Олег Горецький Фото із соцмереж

До Вищого антикорсуду надійшла угода про визнання винуватості між прокурором САП та адвокатом Олегом Горецьким, який є одним із підозрюваних у справі ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва.

Про це пише Центр протидії корупції з посиланням на ухвалу суду.

Згідно з текстом ухвали, 25 вересня справу щодо Горецького виділили в окреме провадження. Наразі йому інкримінують пособництво у наданні хабаря та шахрайство.

«Про деталі угоди не повідомляється, однак закон передбачає не тільки беззастережне визнання винуватості у вчиненні злочину, але й обов’язок співпрацювати зі слідством у викритті інших підозрюваних чи інших злочинів. Тому є великий шанс на нові викриття чи появу нових фігурантів у справі», — пише ЦПК.

Що відомо про справу щодо корупції у Верховному Суді?

САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.

Адвокатське об'єднання, яке фігурує у справі, називають посередником між керівництвом суду й людьми, які хотіли «вирішити питання» в суді. Так, слідчі зафіксували низку контактів одного з власників об'єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).

Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.

15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва й адвоката. А втім, у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої Палати Верховного Суду України.

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.