Фігурантам Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Північно-кавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону продовжив термін утримання під вартою на три місяці.

Зеврі АбсеїтовРемзі МеметовРустем Абільтаров і Енвер Мамутов залишаться в СІЗО Ростова-на-Дону до 11 січня.

«11 жовтня – тобто через 3 дні – закінчувався попередній термін утримання під вартою, в зв'язку з цим прокурор звернувся з дуже коротким клопотанням про продовження строку тримання під вартою на 3 місяці. Суд благополучно задовольнив це клопотання і продовжив їм термін утримання під вартою до 11 січня 2019 року», — повідомив адвокат Сергій Легостов.

У травні 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. Тоді затримали та звинуватили у тероризмі чотирьох бахчисарайців: Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хізб ут-Тахрір: терористи чи цап-відбувайло для ФСБ?

Їх підозрюють в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною. Фігурантів «справи» етапували з Криму до РФ.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розділені: бути мамою, донькою, батьком політв’язня з Криму.

Поділитись: