Адвокат Айдер Азаматов повідомив, що фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров перебуває у критичному стані в СІЗО Ростова-на-Дону.

Адвокат Айдер Азаматов повідомив, що фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров перебуває у критичному стані в СІЗО Ростова-на-Дону.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Мені стало відомо, що Джеппарову Арсену, який утримується в СІЗО-1 міста Ростова-на-Дону, стало погано і він знаходиться у критичному стані. У Арсена високий тиск, сильний головний біль уже впродовж 7 місяців, німіє права частина голови та руки», — написав адвокат.

Він вважає, що за відсутності швидкої кваліфікованої допомоги такий стан може призвести до інсульту.

Азаматов зазначає, що Джеппаров завжди говорив про погане самопочуття та пасивну реакцію працівників СІЗО на такі скарги.

«Насторожує той факт, що медичні працівники СІЗО реагують на його скарги через 2-3 місяці, а коли приходять до нього, лише після довгих скарг можливо дадуть якусь пігулку від головного болю й на цьому все», — написав адвокат.

27 серпня адвокат повідомив, що п’ятьох фігурантів сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» найближчим часом перевезуть з анексованого Криму в СІЗО Ростова-на-Дону. 

10 серпня підконтрольний Кремлю суд Криму продовжив термін тримання під вартою до 11 вересня  чотирьом фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» — Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Теймуру Абдулаєву і Узеїру Абдулаєву. 

До цього так званий «суд» в Криму залишив під вартою ще одного фігуранта справи — Айдера Саледінова.

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і кримського татарина Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи «Хізб ут-Тахрір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Хізб ут-Тахрір»: Нас судять з почуття ненависті.

Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

У жовтні 2017 року російські силовики затримали шістьох жителів Бахчисарая — Сервера Зекір'яєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва та Ернеса Аметова.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: