УКРАЇНА

Фігуранту «справи Онищенка» зменшили заставу до півмільйона гривень

20 квітня, 2018 15:29
УКРАЇНА/Фігуранту «справи Онищенка» зменшили заставу до півмільйона гривень
Зберегти
Вигляд
lead
Солом’янський райсуд Києва зменшив заставу підозрюваному у «газовій справі Онищенка» Євгену Бистрицькому до 500 тисяч гривень. Йому інкримінують участь у злочинній організації з розкрадання газу.

Солом’янський райсуд Києва зменшив заставу підозрюваному у «газовій справі Онищенка» Євгену Бистрицькому до 500 тисяч гривень. Йому інкримінують участь у злочинній організації з розкрадання газу.

Відповідне рішення ухвалив 20 квітня суддя Вадим Сенін, передає кореспондент Громадського.

Бистрицький більше року переховувався від слідства і був затриманий у жовтні 2017 року в будинку своїх родичів. Тоді ж суд взяв його під варту з можливістю виходу під заставу у 8 мільйонів гривень. Пізніше суд зменшив заставу до 5 мільйонів гривень.

На засіданні 19 квітня адвокати просили випустити Бистрицького під домашній арешт, оскільки їхньому підзахисному 67 років.

Прокурори наполягали, що Бистрицький має перебувати під вартою Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

«За статистикою Міністерства охорони здоров’я, мій клієнт взагалі мав би вже померти. У СІЗО йому не надають потрібної медичної допомоги», — сказав на засіданні адвокат Сергій Трофімов.

Прокурори ж наполягали, що підозрюваний Бистрицький має перебувати під вартою, оскільки є ризик його повторної втечі й переховування від правоохороцнів.

Євен Бистрицький керував компанією «Фірма «ХАС», яка була частиною «газової схеми» депутата-втікача Олександра Онищенка.

За версією детективів НАБУ, кошти розкрадалися при видобутку та продажі природного газу за схемою. Посадовці держкомпанії «Укргазвидобування» укладали угоди про спільну діяльність з компаніями Онищенка. Далі ці компанії отримували дешеве паливо від «Укргазвидобування» через фіктивні аукціони, а перепродавали його за ринковими цінами. ТОВ «Надра Геоцентр» і ТОВ «Фірма «ХАС» Онищенка «різницю» клали собі до кишені, тим самим позбавляючи прибутків державне підприємство, а отже — бюджет України.

У результаті держава втратила від цього злочину майже 3 мільярди гривень, з яких 1,6 млрд — це кошти від перепродажу газу за заниженими цінами, а 1,3 млрд грн — несплачена сума ренти за користування надрами компаніями Онищенка.

Сам Олександр Онищенко наразі переховується від слідства за кордоном, у тому числі, на території Іспанії. За даними слідства, суд Іспанії надав доступ на затримання й екстрадицію Онищенка, тому найближчим часом його можуть екстрадувати до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

5 липня минулого року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

Пов`язані новини