Поліція вручила повідомлення про підозру раніше виправданому громадянину Росії Євгену Мефьодову у здійсненні дій, спрямованих на захоплення державної влади, і підготовці до організації масових заворушень в Одесі.

Поліція вручила повідомлення про підозру раніше виправданому громадянину Росії Євгену Мефьодову у здійсненні дій, спрямованих на захоплення державної влади, і підготовці до організації масових заворушень в Одесі.

Відповідні документи оприлюднив його адвокат Валентин Рибін у Facebook.

Згідно з ними, Мефьодов підозрюється у порушенні ч. 1 ст. 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни і повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади) і ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 294 (підготовка до організації масових заворушень) Кримінального кодексу.

Поліція встановила, що Мефьодов і громадянин України Сергій Долженков організували в березні 2014 року проросійський рух в Одесі, зокрема автопробіг, де відкрито виступали за відділення Одеської та Миколаївської областей від України.

Крім того, поліція розцінює допомогу Мефьодова та Долженкова в організації наметового містечка проросійських активістів на Куликовому полі в Одесі як підготовку до організації масових заворушень.

18 вересня Іллічівський суд на Одещині виправдав усіх фігурантів за цим обвинуваченням, а усіх, хто був під вартою, відпустив. Справа заворушень на Грецькій площі стосується вбивства 6 людей (тих, які померли від вогнепальних поранень).

Після завершення судового засідання двом виправданим — а саме Мефьодову та Долженкову — оголосили нові підозри у сепаратизмі.

На тлі цього під судом сталися сутички з працоохоронцями: поліції довелось застосувати сльозогінний газ. Внаслідок заворушень спочатку було відомо, що 20 правоохоронців отримали ушкодження.

2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. В центрі міста загинули декілька людей. Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, у табір проросійських громадян.

У Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. 2 травня постраждали більше 200 людей, 48 – загинули.

Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: