«Фіксований курс — це цукерка, ціна якої дуже висока»: у НБУ пояснили, чому зміцнюється гривня
У Національному банку України пояснили зміцнення курсу гривні відносно іноземних валют сприятливими цінами на товари українського експорту та низькою вартість імпорту. Також та зазначили, що тримати фіксований курс для держави невигідно.
Про це повідомляє прес-служба Національного банку, посилаючись на інтерв'ю керівника проєктів та програм департаменту відкритих ринків НБУ Емала Бахтарі одному з українських ЗМІ.
«Зараз на ринку спостерігається сприятлива ситуація. Імпортні товари, зокрема нафта та газ, які купує Україна, здешевшали. А для експорту, який ми продаємо, це дуже хороші умови. Цьогоріч рекордний урожай. Також у металургів дуже добрі обсяги валютної виручки», — повідомив Бахтарі.
Він зазначив, що цьогоріч продовжує зростати український ІТ-сектор, який переважно експортує свої послуги. Це забезпечує надходження до економіки України додаткових обсягів валюти. У свою чергу зростання пропозиції валюти знижує її вартість на ринку, або курс валют.
Також Бахраті звернув увагу, що цьогоріч на зміцнення гривні вплинули рекордні інвестиції іноземців у державний борг України, які від початку року зросли у 15 разів — до майже 100 мільярдів гривень.
«Фіксований курс – як цукерка, ціна якої насправді дуже висока. Він призводить до втрат, криз і створює ілюзію стабільності. Здорова ситуація - мати плаваючий курс, який адекватно реагує на те, що відбувається на ринку», — зазначив Бахтарі.
Раніше один з найбільших американських банків покращив свій прогноз щодо курсу валют в Україні. Там очікують, що до кінця 2019 року він не зросте вище 25,5 гривні за долар.
Раніше у Нацбанку повідомили, що продовжать дотримуватися режиму плаваючого курсу валют, тобто не будуть втручатися у його ринкову динаміку без нагальних потреб.
Напередодні у Рахунковій палаті підрахували, що через зміцнення курсу гривні бюджет недоотримав 9 мільярдів гривень. Водночас зміцнення гривні дозволило зекономити 11,5 мільярда гривень на обслуговування державного боргу.
Також повідомлялось, що гривня посіла друге місце серед валют світу за темпами зміцнення.
- Поділитися: