Міський голова Дніпра Бориc Філатов звернувся до президента Петра Порошенка з відкритим листом. Він просить створити повітряний хаб у місті.

Міський голова Дніпра Бориc Філатов звернувся до президента Петра Порошенка з відкритим листом про створення повітряного хабу в Дніпрі. 

Відповідний лист Філатов опублікував у Facebook.

Філатов наголосив, що Дніпро залишається єдиним містом-мільйонником не лише в Україні, а й у світі, яке «не має власного ефективного аеропорту».

«Злітна смуга летовища — у вкрай незадовільному стані, а термінал не відповідає вимогам часу. Без доступного повітряного сполучення Дніпро перебуває у пастці радянської спадщини як «закрите місто»», — сказав він.

Також міський голова наголосив, що вартість перельотів з Дніпра наразі «може виходити за межі здорового глузду».

«Питання Дніпровського летовища варте того, щоб бути на одному рівні з будівництвом нових доріг, магістралей і оновленням інфраструктури загалом. Адже Дніпро — місто, яке свого часу стало справжнім українським форпостом і зупинило біля свого порогу «російську весну», повинне бути доступним для всіх, хто хоче побачити його. Тому, як і столиця та інші обласні центри країни, ми повинні мати власний повітряний хаб», — ідеться у зверненні Філатова.

Бюджет міста не взмозі самостійно реалізувати такий масштабний проект. Водночас, за словами міського голови, у країні є принаймні один приватний інвестор, готовий вкласти кошти у будівництво та співпрацювати з державою.

«Зі свого боку ми готові всіляко сприяти такій синергії. Тож, пане Президенте, від імені всієї територіальної громади звертаюся до Вас із проханням вплинути на ситуацію. Ми розуміємо, що для того, щоб питання Дніпровського аеропорту зрушило з місця, надважлива наявність саме політичної волі», — ідеться у листі.  

Аеропортом «Дніпро» керує авіакомпанія «Дніпроавіа», акціями якої володіє фінансово-промислова група «Приват», співвласник якої — Ігор Коломойський. 30 березня 2017-го генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що рішенням господарського суду 94,5% акцій «Дніпроавіа» списані на користь держави. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile