На фестивалі російськомовного документального кіно, що відбувся у США, фільм Беати Бубєнєц «Чечен» отримав Гран-прі.

«Чечен» — це історія про чеченця Руслана, який пройшовши війни в Ічкерії та Абхазії опинився на Майдані, а потім у складі батальйону «Айдар» вирушив у зону АТО.

Фільм вже був відзначений на фестивалі «Артдокфест-2015» як найкращий повнометражний фільм.

 Беата Бубєнєц, режисерка

«Для мене «Чечен» — це перш за все історія людини, загубленої та неприкаяної. Головний герой, чеченець Руслан, у свій час воював за незалежність Чечні від Росії, але програв цю війну і не зміг змиритися з цим. Він втратив дуже багато на війні — рідних, мрію, ту батьківщину, якою вона була для нього. І так склалося його життя, що він не може знайти собі місця в мирному житті, його душа постійно потребує боротьби та війни.

Тому він приїхав спочатку на Майдан, а після початку війни на Донбасі увійшов до складу українського добровольчого батальйону «Айдар». При цьому, він залишається громадянином Росії, росіянином і продовжує по-своєму любити Росію, будучи повністю незгодним з російською політикою — адже саме російську владу він вважає головним ворогом». 

9-й фестиваль російського документального кіно в Нью-Йорку відбувся 7-9 жовтня. Усього в програмі фестивалю брало участь 15 документальних фільмів з України, Росії, США та Німеччини.

Поділитись: