23 листопада на першому фестивалі українського кіно Morgenrot у Цюриху відбувся показ стрічки hromadske «Етапом через пів Землі» про ув'язнення Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Сашко відвідав швейцарську прем'єру фільму разом із режисеркою Анною Цигимою.

На показі були присутні представники української діаспори, а також посол України у Швейцарії Артем Рибченко. Сесія питань-відповідей після показу тривала півтори години замість запланованих 30 хвилин.

«Глядачі були дуже активні, ставили багато питань. Після завершення офіційної частини ми з Сашком ще кілька годин спілкувалися з українською діаспорою та швейцарцями. Приємно, що на подію приїхали діаспоряни з різних куточків Швейцарії», — ділиться враженнями Анна Цигима.

Питання глядачів стосувалися переважно звільнення українських політв'язнів, повернення Криму та ситуації у зоні бойових дій на Донбасі.

Фестиваль Morgenrot («Світанок») організований українською громадою німецькомовних кантонів країни за підтримки Посольства України у Швейцарії, Українського Товариства у Швейцарії та Почесного Консульства України в Цугу.

Поділитись: