Фільм російського режисера Аскольда Курова «Нова» (2018) переміг на Берлінському фестивалі правозахисного кіно, який проходив у німецькій столиці з 18 по 25 вересня. Стрічку відзначили кінопремією імені Віллі Брандта за свободу і права людини.

Про це повідомив сам режисер у Facebook.

На церемонії нагородження був присутній і український режисер Олег Сенцов, фільм про якого раніше знімав Куров.

Фільм «Новая» здобув перемогу серед дев’яти конкурентів. Стрічка розповідає про життя редакції російського видання «Новая газета». 

«У фільмі нас найбільше вразило те, як він зроблений. Автор не коментує і не намагається нікого повчати, а просто бере глядача за руку і веде його за куліси редакції. Ми стаємо свідками того, як журналісти щоразу виявляють мужність, борючись за одну з вищих цінностей нашого суспільства — свободу слова і преси — каже член журі, директор Європейської кіноакадемії в Берліні Маріон Дерінг, передає DW.

Він додав, що ця проблема актуальна не тільки для Росії, але і для всього світу.

«Дивлячись на все це, можна, звичайно, зануритися в депресію. А можна подивитися фільм Аскольда Курова і побачити людей, які день за днем ​​борються за свободу преси, чим ризикуючи. І з них можна брати приклад», — резюмував Дерінг.

Нагадаємо, стрічка «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» російського режисера Аскольда Курова у 2017 році здобула нагороду на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті.

Поділитись: