Стримінговий сервіс HBO Max на тлі антирасистських протестів у США прибрав із відкритого доступу фільм «Звіяні вітром» 1939 року.

Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

Фільм тривалий час вважали дискусійним через зображення афроамериканців та романтизацію рабства.

Нещодавно сценарист стрічки «12 років рабства» Джон Рідлі опублікував колонку з критикою «Звіяних вітром». Він закликав HBO прибрати фільм із відкритого доступу, бо він «ігнорує жахи рабства, увічнює найбільш болючі стереотипи про кольорових людей».

У HBO пояснили, що стрічка 1939 року є «твором свого часу і зображує деякі етичні та расові забобони».

«Расистські зображення тоді були і залишаються зараз помилковими. Ми вважаємо, що залишати фільм без пояснень було б безвідповідально», — заявили у компанії.

HBO поверне фільм без змін, але з «обговоренням його історичного контексту та засудженням цих (расистських — ред.) зображень».

«Звіяні вітром» — американська мелодрама 1939 року, знята за однойменним романом американської письменниці  Марґарет Мітчелл. Фільм триває майже 4 години. Головні ролі виконали Кларк Гейбл, Вів'єн Лі, Леслі Говард. Крім того, стрічка отримали 10 нагород «Оскар», зокрема як найкращий фільм.

46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: