Фінал пісенного конкурсу «Євробачення» у Києві відбудеться сьогодні, 13 травня, о 22:00 в Міжнародному виставковому центрі

Фінал пісенного конкурсу «Євробачення» у Києві відбудеться сьогодні, 13 травня, о 22:00 в Міжнародному виставковому центрі.

 

                                     Хто виступатиме?

За перемогу у конкурсі змагатимуться 20 країн, які перемогли у півфіналах, «велика п'ятірка» (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Велика Британія) і цьогорічна країна-господарка конкурсу — Україна.

Представник від України, гурт O.Torvald, виступатиме під порядковим номером 22, а першим на сцену вийде представник Ізраїлю.

Загалом 26 країн виступатимуть у такому порядку:

Ізраїль(1), Польща(2), Білорусь(3), Австрія(4), Вірменія(5), Нідерланди(6), Молдова(7), Угорщина(8), Італія(9), Данія(10), Португалія(11), Азербайджан(12), Хорватія(13), Австралія(14), Греція(15), Іспанія(16), Норвегія(17), Великобританія(18), Кіпр(19), Румунія(20), Німеччина(21), Україна(22), Бельгія(23), Швеція(24), Болгарія(25), Франція(26).

 

             Хто в журі і як обиратимуть переможця?

Згідно з правилами пісенного конкурсу та протоколом Європейської мовної спілки журі «Євробачення» складається з п’яти членів на чолі з головою.

В Україні до складу журі пісенного конкурсу цьогоріч обрали Сержа Гагаріна, Софію Тарасову, Сергія Грачова, Яну Прядко та Юрія Рибчинського, який став головою.

Голосування за кращу пісню проходить у 2 етапи: за день до прямого ефіру півфіналів чи фіналу голосує професійне журі. У дні прямих трансляцій шоу голосують глядачі (без можливості віддати голос за представника своєї країни) шляхом телеголосування. Фіналістів та переможця Євробачення визначають співвідношенням голосів професійного журі та глядачів 50 на 50.

 

                                       Як віддати свій голос?

Українці, які зараз перебувають на території своєї країни, можуть голосувати за всіх учасників фіналу, окрім гурту O.Torvald. Щоб віддати голос за свого фаворита, можна:

-надіслати SMS-повідомлення на номер 7766 із текстом: ХХ, де ХХ – порядковий номер учасника;

-або зателефонувати за номером 0 900 30 07.

Зазначимо, що кількість дзвінків і SMS-повідомлень з одного номера не повинна перевищувати 20.

Також віддавати свої голоси можна буде тільки у спеціально відведені для цього 15 хвилин. Про старт і завершення часу для голосування оголосять ведучі під час прямого ефіру.

 

                        Прогнози щодо переможця

Згідно з даними сайту William Hill, букмекери змінили котирування на кількох учасників. Як результат, змінився передбачуваний переможець конкурсу.

До цього фаворитом був представник Італії, однак станом на 14 годину 13 травня перше місце посідає співак з Португалії Сальвадор Собрал. У нього наразі коефіцієнт 2,87, у той час як Італія має коефіцієнт для ставок 3,00.

У п'ятірку кращих, за прогнозами букмекерів, потрапили також Болгарія, Бельгія та Швеція.

Нагадаємо, що Громадське проводитиме стрім з однієї з фан-зон конкурсу о 18:00, а о 22:00 ми вестимо текстову трансляцію фіналу на нашому сайті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що чекає на глядачів у фіналі Євробачення: генеральна репетиція (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: