Флот США поповнився кораблем-невидимкою та ядерним підводним човном

До складу військово—морського флоту Сполучених Штатів Америки увійшов новий бойовий корабель—невидимка LCS 20 USS Cincinnati та ударний атомний підводний човен (АПЧ) USS Oregon SSN 793.

Про це повідомляє пресслужба Пентагону.

«USS Cincinnati і його екіпаж відіграватиме важливу роль у захисті нашої нації і морської свободи. Вона служить доказом того, чого може досягти командна робота — як цивільна, так і військова. Це швидка, гнучка платформа, головним гаслом якої буде «Сила в єдності», — зазначив очільник ВМС Річард Спенсер.

Уточнимо, що до завдань корабля входитиме патрулювання і захист флоту від атак малих надводних суден, боротьба з малошумними підводними човнами супротивника, протимінна боротьба, ведення розвідки, підтримка дій сил спеціальних операцій.

Судно озброєне 57-мм гарматою Mk.110, 30-мм зенітним арткомплексом, пусковою установкою на 11 зенітних ракет Evolved SeaRAM і чотирма кулеметами. На його борту базуються два вертольоти MH-60R/S і безпілотники.

Він стане вже десятим кораблем класу Independance в складі ВМС США. У перспективі всі кораблі типу класу Independance будуть посилені протикорабельними ракетами NSM.

Своєю чергою, атомний підводний човен (АПЧ) USS Oregon SSN 793 оснащений 12-ма крилатими ракетами Tomahawk

Oregon є 20-им підводним човном класу «Вірджинія», яка має спеціальне звукопоглинальне покриття корпусу і малошумну рухову установку. Підводні човни цього типу здатні розвивати швидкість понад 25 вузлів і перебувати на бойовому чергуванні під водою протягом декількох місяців", - говориться в повідомленні.

Загалом планується побудувати 48 субмарин цього класу, 33 з них - до 2030 року. Вони повинні повністю замінити в складі ВМС США ударні атомні підводні човни типу "Лос-Анджелес" і вдосконалений "Лос-Анджелес" споруди 1970-1990-х років.

Нагадаємо, у серпні Російська Федерація провела навчальні запуски балістичних ракет «Сінєва» і «Булава» з підводних човнів «Тула» і «Юрій Довгорукий» на тлі виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).