До складу військово-морського флоту Сполучених Штатів Америки увійшов новий бойовий корабель-невидимка LCS 20 USS Cincinnati та ударний атомний підводний човен (АПЧ) USS Oregon SSN 793.

Про це повідомляє пресслужба Пентагону.

«USS Cincinnati і його екіпаж відіграватиме важливу роль у захисті нашої нації і морської свободи. Вона служить доказом того, чого може досягти командна робота — як цивільна, так і військова. Це швидка, гнучка платформа, головним гаслом якої буде «Сила в єдності», — зазначив очільник ВМС Річард Спенсер.

Уточнимо, що до завдань корабля входитиме патрулювання і захист флоту від атак малих надводних суден, боротьба з малошумними підводними човнами супротивника, протимінна боротьба, ведення розвідки, підтримка дій сил спеціальних операцій.

Судно озброєне 57-мм гарматою Mk.110, 30-мм зенітним арткомплексом, пусковою установкою на 11 зенітних ракет Evolved SeaRAM і чотирма кулеметами. На його борту базуються два вертольоти MH-60R/S і безпілотники.

Він стане вже десятим кораблем класу Independance в складі ВМС США. У перспективі всі кораблі типу класу Independance будуть посилені протикорабельними ракетами NSM.

Своєю чергою, атомний підводний човен (АПЧ) USS Oregon SSN 793 оснащений 12-ма крилатими ракетами Tomahawk

Oregon є 20-им підводним човном класу «Вірджинія», яка має спеціальне звукопоглинальне покриття корпусу і малошумну рухову установку. Підводні човни цього типу здатні розвивати швидкість понад 25 вузлів і перебувати на бойовому чергуванні під водою протягом декількох місяців", - говориться в повідомленні.

Загалом планується побудувати 48 субмарин цього класу, 33 з них - до 2030 року. Вони повинні повністю замінити в складі ВМС США ударні атомні підводні човни типу "Лос-Анджелес" і вдосконалений "Лос-Анджелес" споруди 1970-1990-х років.

Нагадаємо, у серпні Російська Федерація провела навчальні запуски балістичних ракет «Сінєва» і «Булава» з підводних човнів «Тула» і «Юрій Довгорукий» на тлі виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

Поділитись: