Проведення великої та малої приватизації в Україні переносити не будуть, попри карантин та економічну кризу, викликану пандемією коронавірусу.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенніченко.

«Ми продовжуємо готувати об’єкти великої приватизації на середину та другу половину року, як і було заплановано. Впевнено продовжуємо вже зараз малу та середню приватизацію, і успішні онлайн аукціони відбуваються у ці дні», — заявив Сенніченко.

За його словами, попри несприятливу ситуацію в економіці, новини про поширення коронавірусу та зміну уряду, Фонду державного майна вдалося перевиконати план з приватизації на перший квартал 2020 року.

«Як показує досвід криз 2008 і 2014 років, українці в непевні часи, в період нестабільності валют та фондових ринків інвестують в об’єкти нерухомості за первинною ціною, бо це не просто спосіб зберегти заощадження. Мала та середня приватизація є способом українців «гаманцем проголосувати» за майбутнє власного міста, країни», — заявив голова Фонду держмайна.

Від початку 2020 року Україна збільшила доходи від приватизації державних підприємств та майна у 6,3 раза у порівнянні з доходами за аналогічний період 2019 року.

Напередодні відбувся продаж державного підприємства «Київпассервіс», яке керує центральним автовокзалом столиці. Його продали за 230,9 мільйона гривень.

3 березня на приватизацію відправили 431 державне підприємство, серед яких Артемсіль (державний монополіст з виробництва солі в Україні). Загалом на приватизацію уряд передав близько 1000 держкомпаній.

Поділитись: