Економіка / Гроші

Фонд держмайна пропонує законодавчо заборонити росіянам орендувати державне майно

Віталій Трубаров
Економіка/Гроші/Фонд держмайна пропонує законодавчо заборонити росіянам орендувати державне майно
Зберегти
Вигляд
У Фонді державного майна розробили новий законопроект про оренду державного майна. Зокрема, ним пропонують встановити законодавчу заборону російським компанія та громадянам брати участь в конкурсах на оренду держмайна.

Крім цього, законопроектом хочуть спростити процедуру передачі державного майна в оренду, спростивши процес укладання договору та зменшивши кількість днів, протягом яких майно передаватимуть в управління приватній особі.

«Державне майно користується попитом і воно повинно приносити дохід. Однак, ще досі величезна частина майна занепадає, пустує або незаконно здається в оренду їх балансоутримувачами», — повідомив очільник Фонду Віталій Трубаров.

За його словами, цього року план з надходжень від оренди державного майна перевиконають у півтора раза. Станом на початок грудня держава отримала близько 1,42 мільярда гривень від оренди держмайна.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Простономіка»: Що таке концесія і чому вона корисна для держави

Нагадаємо, що 4 квітня Рада ухвалила у першому читанні законопроект №8125 «Про концесії» (про державно-приватне партнерство). За відповідне рішення проголосувало 240 депутатів.

Раніше президент Петро Порошенко підписав закон, що суттєво спрощує передачу доріг у концесію.

Перша платна дорога в Україні з’єднає Львів з польським кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Державно-приватне партнерство: 5 цифр про концесію

Пов`язані новини