В Україні запустили Фонд енергоефективності. Він розпочав фінансування перших 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків.

Загальний обсяг фінансування перших проектів Фонду складає 40 мільйонів гривень, передають у кабінеті міністрів країни.

Там зазначають, що Фонд енергоефективності співпрацюватиме лише з ОСББ. Він надаватиме пільгові кредити на утоплення та підвищення енергоефективності будинків. Кошти на діяльність фонду передбачені у бюджеті України, проте паралельно фонд фінансують міжнародні організації, такі як Світовий банк.

«Сьогоднішня подія є знаковою для України, країни яка прагне до енергонезалежності. Підписана Угода дає старт фінансуванню перших 15 проектів в ОСББ, «Перші ластівки», які тестують процедури Фонду енергоефективності», — повідомив міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: