За підсумками 2018 року в Україні встановили електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, загальною потужністю 813 мегават, що у майже 3 рази більше, ніж у 2017 році.

Найбільше ввели в експлуатацію нових сонячних електростанцій — на 646 мегаватів. Крім цього, українські родини встановили на дахах своїх будинків сонячних панелей загальною потужністю 70 мегаватів.

Нових вітряків встановили на 68 мегаватів, ще 13 мегаватів нових біоелектростанцій та 4 мегавати нових гідроелектростанцій.

«Загалом, на сьогодні в країні працює 2240 МВт потужностей, які генерують «чисту» електроенергію, що у 1,5 раза більше, ніж на кінець 2017 року (близько 1500 МВт)», — повідомляють в уряді.

Зазначається, що протягом 2018 року в «зелені» електростанції в Україні інвестували близько 730 мільйонів євро.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019

Також повідомлялось, що ЄБРР схвалив 150 мільйонів євро кредиту на будівництво вітроелектростанції на Херсонщині.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВустаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: