У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб підтвердили, що уряд та Національний банк України спільно розробляють законопроєкт, який, серед іншого, має заборонити поверення збанкрутілих банків на ринок.

Про це повідомив голова Фонду Віктор Новіков у коментарі FinClub.

Головним завданням зазначеного законопроєкту, як вважає Новіков, є розв'язання проблеми «банків-зомбі», тобто виведених з ринку банків, які через суд скасували рішення Нацбанку про своє закриття.

«Законопроєктом передбачено зменшення терміну судових спорів між державою та ексвласниками банків, визнаних регулятором неплатоспроможними. Такі справи одразу направлятимуться на розгляд до Верховного Суду, а на оскарження неправомірності рішення НБУ щодо неплатоспроможності буде відведено 30 днів», — зазначив Новіков.

Водночас він прямо не підтвердив, що у законі буде передбачено положення, яке заборонить повертати націоналізовані банки колишнім власникам.

«Як я вже говорив, наша задача — розв'язувати проблему з банками-зомбі. Тому для нас важливо насамперед законодавчо врегулювати це питання. Націоналізовані банки – це звичайні здорові банки, і ми до них жодного відношення не маємо. Націоналізовані банки – це компетенція Кабміну та НБУ», — додав голова ФГВФО.

Раніше стало відомо, що в українському уряді працюють над законопроєктом, який має заборонити повернення ПриватБанку колишнім власникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову через суди.

Поділитись: