В українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати виведені з ринку шляхом націоналізації банки колишнім власникам. Таку вимогу Україні висунув Міжнародний валютний фонд.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на свої джерела. Також про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на власні джерела в НБУ та уряді, а також ексдепутат Сергій Лещенко.

Розробка нового законопроєкту стала вимогою МВФ, який наголошує на необхідності збереження рішення уряду щодо націоналізації ПриватБанку та необхідності повернення виведених з цього банку коштів колишніми власниками Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим та пов’язаними з ними компаніями.

Наразі у судах розглядається низка справ за позовом Ігоря Коломойського до Нацбанку, Міністерства фінансів, уряду та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. У своїх позовах Коломойський оскаржує процедуру націоналізації ПриватБанку, продаж акцій банку державі за 1 гривню та інші, законність перевірки, яку провів Нацбанк у ПриватБанку і за підсумками якої ухвалив рішення націоналізувати банк.

Разом з цим, ПриватБанк також судиться зі своїми колишніми власниками, вимагаючи в українських та міжнародних судах стягнути з Коломойського кошти, які олігарх вивів з ПриватБанку напередодні націоналізації. Загальну суму цих коштів оцінюють у 5,5 мільярда доларів.

«Ми вже завершуємо роботу над законопроєктом за участі експертів МВФ», — повідомив представник Фонду гарантування вкладів у коментарі Reuters.

У Нацбанку та МВФ коментувати законопроєкт відмовилися.

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Поділитись: