Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж активи збанкрутілого «Брокбізнесбанку», який належав українському олігарху, наближеному до екс-президента Януковича Сергієві Курченку. Стартова ціна продажу складає лише 2% від балансової вартості таких активів.

Зокрема, на продаж виставили права вимоги за 493 кредитами компаній та права вимоги за 204 іпотеками. Крім цього, на продаж виставили нерухомість банку та інше майно, яке йому належало.

Торги відбудуться у системі «Prozorro.Продажі». Зазначається, що стартова ціна лоту складає 256,9 мільйона гривень, в той час як балансова вартість цих активів складала 23,8 мільярда гривень. Тобто, продаж відбудеться зі знижкою у 98%.

За даними Нацбанку, найбільшу частку участі у «Брокбізнесбанку» мали брати Буряки. Однак банк у 2013 році придбав український олігарх Сергій Курченко. «Брокбізнесбанк» ліквідували у 2014 році через неплатоспроможність.

У справі Курченка вже конфіскували Одеський нафтопереробний завод, а екс-керівників Одеського НПЗ оголосили в розшук

22 квітня 2017 року колишнього заступника генерального директора з постачання Одеського НПЗ заарештували.

СБУ заявила про затримання ключового свідка у справі Курченка про розкрадання грошей Нацбанку України під його «керівництвом».

Курченка підозрюють у злочинах у банківській галузі, розкраданні майна «Укргазвидобування» та створенні терористичного угруповання.

Він залишив Україну після втечі Януковича у 2014 році. 

Поділитись: