ENRU

Фонд гарантування вкладів фізосіб підвищить суму гарантованого відшкодування у 3-4 рази у 2019 році

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) виступає за поетапне підвищення суми гарантованого відшкодування депозитів у збанкрутілих банках у 3-4 рази.

Про це повідомив директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін, передає «Інтерфакс-Україна».

На сьогодні держава гарантує повернення депозитів зі збанкрутілих банків на суму 200 тисяч гривень. В ФГВФО пропонують поетапно підвищити цю суму до 600-800 тисяч гривень. Таке підвищення планується вже у 2019 році.

«Ми вважаємо, що при певних спільних зусиллях ми цілком можемо виходити на поетапне підвищення гарантованої суми повернення вкладів фізичних осіб в наступному році до 600-800 тисяч гривень», — заявив Ворушилін.

За його словами, перед підвищенням суми гарантованого відшкодування необхідно провести роботу зі стабілізації ФГВФО та не допустити втрати активів неплатоспроможних банків.

Раніше повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Також у своєму заключному виступі екс-очільниця НБУ Валерія Гонтарева назвала найбільших боржників НБУ серед числа ліквідованих банків.

Верховний суд визнав ліквідацію банку «Хрещатик» незаконною. Проте повернути цей банк на ринок неможливо через відсутність законодавчого механізму.