Спеціально до Євробачення фонд IZOLYATSIA розпочав проект Суспільна угода, ціль якого — встановити на місці пам'ятника Леніну тимчасову мистецьку інтервенцію.

Із запропонованих проектів міжнародне журі обрало 4-х фіналістів.  У складі журі були: Синтія Ґутьєррес (Мексика), мистецтвознавиця Євгенія Моляр (Україна), директорка Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова (Україна), архітекторка Рік Роуботам (Велика Британія) та кураторка проекту «Суспільна угода» Катерина Філюк (Україна). 

Переможець буде обраний народним голосуванням, у якому можна взяти участь з 3 до 9 квітня. Проголосувати можна на сайті проекту.

Реалізація проекту запланована на 3 —17 травня 2017 року.

Нижче наводимо авторські описи проектів, що пройшли до фіналу.

DE PEDESTAL

Художній дует «Afterall», Італія

Дерев’яна конструкція на кшталт клітки, що повторює форму порожнього постаменту в масштабі 1:2, розміщується горизонтально позаду постаменту, підкреслюючи його безпомічність. Що було наповненим, стає порожнім, чоловіче домінування перетворюється на жіноче прийняття. Проект не пропонує ідею нового монументу, але аналізує порожній постамент – символ сили, впевненості, віри. Саме ці поняття мають стати предметом дискусії, що розгортається навколо моделювання нової колективної ідентичності.

МЕНІ ПОТРІБЕН ГЕРОЙ

Мілєна Вучковіч, Сербія

На порожньому постаменті пропонується встановити потужний прожектор. Він має бути увімкнений цілий день, але найбільш помітним ставатиме лише вночі. Прожектор обертається та висвітлює об’єкти навколо – будинки, дерева, машини – відбувається пошук нового героя. Таким чином підкреслюється відсутність простих та чітких рішень і необхідність бачити речі в іншому світлі.

РИТУАЛ ПРИРОДИ

Іса Каррільйо, Мексика

Порожній п’єдестал пропонується покрити горщиками з розмарином. Розмаринова колона буде функціонувати як антидепресант, цілитель ударів і ран - іншими словами, вона виконуватиме терапевтичну функцію.

Інша частина проекту полягатиме у відкритих для громадськості регулярних медитаціях shamata – практики, в якій увагу буде зосереджено на диханні. Медитації будуть проводитися протягом 45 хвилин кілька разів на тиждень.
Наприкінці проекту рослини будуть віддані перехожим, які захочуть прийняти їх.

ГЕРОЇВ НЕ ІСНУЄ

Микита Шалений, Україна

З обох боків постаменту, як у бібліотеці, встановлюються два ряди книжкових полиць з невеличкими дошками. Перед кожним рядом розташовуються кошики з крейдою та вугіллям відповідно. Кожному охочому пропонується намалювати або записати на дошці те, що він/вона хотіли би забути за допомогою крейди. Або те, що важливо пам’ятати - за допомогою вугілля. Дошки з записами збиратимуться на поличках як своєрідний архів думок та бажань мешканців міста.

Поділитись: