Проєкт закону про перші місцеві вибори у громадах 2020 року передбачає виборчі системи, які залежатимуть від кількості жителів у населеному пункті.

Про це у коментарі hromadske повідомив голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

«У містах, в яких мешкає понад 90 тисяч людей, вибори пройдуть за пропорційною системою з відкритими списками. У населених пунктах, в яких мешкає менш як 90 тисяч вибори відбуватимуться за мажоритарною системою», — заявив Клочко.

Голова комітету також уточнив, що там, де вибори проходитимуть за мажоритарною системою, зможуть балотуватись як кандидати-самовисуванці, так і висуванці партій.

Зазначимо, що до Верховної Ради вже внесено доопрацьований проєкт Виборчого кодексу. Однак розділ про місцеві вибори набуде чинності вже після проведення місцевих виборів у 2020 році. Найближчі місцеві вибори регулюватимуться спеціальним законом, який ще розробляється.

Раніше голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін заявив, що місцеві вибори в Україні відбудуться лише після проведення адміністративно-територіальної реформи.

Поділитись: