Штаб операції Об'єднаних сил відмовив в акредитації в зону бойових дій на Донбасі фотокореспонденту видання Lb.ua Максу Левіну. Причиною відмови назвали роботу в зоні бойових дій з протермінованою прескарткою.

«Завтра мав би їхати на схід знімати — але, схоже, мене там не ждуть. Чекаю офіційного листа з штабу ООС з причинами відмови, оскільки в Золотому я не був на позиціях військових і не знімав їх», — написав фотокореспондент у Facebook.

Водночас hromadske в штабі ООС повідомили, що Левін нібито перебував в районі операції Об'єднаних сил з протермінованою прескартою і від нього не надходило заявок на перебування в районі ООС, тож Левіна не включали в розпорядження командувача для роботи в районі бойових дій. 

«Це чітко передбачено правилами, в яких він розписався, отримавши картку в Києві», — заявили в пресцентрі та додали, що причину відмови надішлють відповідним листом на ім’я заявника видання, котре представляє Левін.

Макс Левін протягом останніх п'яти років постійно їздив у зону бойових дій і, як зазначив, ніколи не мав проблем з акредитацією. Разом з іншим фотографом Маркіяном Лисейком вони є творцями проєкту «Afterilovaisk» — про українських військових, які пройшли Іловайськ.

6 листопада 2019-го з під час слухань щодо безпеки журналістів в Україні речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник повідомив, що акредитацію представників ЗМІ здійснює штаб ООС, а для того, щоб її отримати, необхідно надіслати необхідні документи.

Для представників українських ЗМІ термін проходження акредитації становить не більше тижня, для іноземних — до 30 днів. 

«Для продовження акредитації журналістів інформує начальник пресцентру, далі відвідування представниками ЗМІ районів бойових дій відбувається у взаємодії з військовими інформаційними структурами, які спеціально створені в Донецькій і Луганській областях», — зазначив Мотузяник.

Речник Міноборони додав, що у випадку закінчення терміну дії акредитації представник ЗМІ має звернутися до пресцентру для отримання нової картки.

авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: